What's new
dymek.jpg Zabawa w wodzie  Friday, 25 July 2014 13:49
There are no translations available.

Nie tylko ludzie w czasie upałów szukają ochłody w wodzie. Nasze białe niedźwiedzie też lubią wskoczyć do basenu; ich opiekunowie dbają o to, by się tam nie nudziły, dając różne zabawki.

   


 
dymek.jpg Pierwsze owocożery w Polsce !  Thursday, 17 July 2014 13:28
There are no translations available.

Owocożer wspaniały to piękny, kolorowy gołąb pochodzący z Australii. Nasza para - jedyni przedstawiciele tego gatunku w Polsce - właśnie doczekała się przychówku; pisklę można już zobaczyć w wolierze, w której mieszka wraz z rodzicami, jeśli ma się trochę szczęścia. Na zdjęciach - mały owocożer i jego rodzice.

 


 
dymek.jpg Wyjaśnienie w sprawie wybiegu niedźwiedzi brunatnych  Wednesday, 16 July 2014 15:06
There are no translations available.

Mamy problem w te upalne dni - rozrost glonów psuje wizerunek wybiegu niedźwiedzi przy Alei Solidarności.

Otrzymaliśmy w ostatnich dniach kilka maili od mieszkańców Warszawy skarżących się na nieestetyczny wygląd wybiegu niedźwiedzi brunatnych. Na naszym profilu FB wyjaśniamy „ kulisy" przykrej dla nas sytuacji.


 
dymek.jpg Lipcowe przychówki  Wednesday, 16 July 2014 13:56
There are no translations available.

Od początku lipca przybyło nam kilka młodych zwierząt; stado lam powiększyło się o 5 sztuk, urodził się także osioł domowy i 2 nahury, które trudno wypatrzeć wśród skał, gdyż chroni je maskujące ubarwienie sierści.

       


 
dymek.jpg Wspaniałe wieści dla ZOO i mieszkańców Pragi !  Tuesday, 15 July 2014 13:31
There are no translations available.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom głosowania za wsparcie projektów Budżetu Partycypacyjnego dotyczących ZOO; to dzięki Wam dwa z nich zostaną zrealizowane: rewitalizacja wybiegu niedźwiedzi brunatnych i bezpłatna sieć Wi-Fi !!!


 
dymek.jpg ZOO – NOWY PUNKT NA WARSZAWSKIM SZLAKU PIANISTY  Thursday, 03 July 2014 14:31
There are no translations available.

Dzięki pół milionowej unijnej dotacji na warszawskiej Pradze pojawi się nowy punkt upamiętniający losy społeczności żydowskiej w trakcie II Wojny Światowej. Willa Żabińskich położona w samym centrum Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego zostanie zrewitalizowana i włączona do trasy turystycznej „Szlak Pianisty”.

„Szlak Pianisty” wiedzie śladami Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia. Trasa prowadzi m.in. przez praskie plenery filmu „Pianista”. Dzięki kompleksowej rewitalizacji Willa Żabińskich stanie się najważniejszym punktem tej historycznej trasy. W czasie II Wojny Światowej w piwnicach Willi schronienie znalazło blisko 100 uciekinierów z warszawskiego getta. W sytuacjach zbliżającego się zagrożenia ukrywających się tam Żydów ostrzegano, grając określone utwory muzyczne – ten wątek historii Willi szczególnie mocno wpisuje obiekt w tematykę „Szlaku Pianisty”.

W ramach prac modernizacyjnych budynek zostanie osuszony i będzie miał zamontowaną nową instalację elektryczną. Przeprowadzone zostaną prace adaptacyjne oraz aranżacyjno-dekoratorskie. Pomieszczenia na parterze zostaną na nowo urządzone, tak aby mogły pełnić funkcje ekspozycyjno-muzealne. Piwnice zostaną zaaranżowane na pomieszczenia, w których w trakcie II Wojny Światowej ukrywali się Żydzi. Dopełnieniem całości będą efekty typu „światło i dźwięk”. Ponadto, zmiany dotyczyć będą również ogrodu otaczającego willę – stanie się on miejscem wypoczynku i koncertów plenerowych.

Przyznane środki zostaną również przeznaczone na takie działania jak: punkt informacji i obsługi turysty z infokioskiem, platforma umożliwiająca uzyskanie informacji turystycznej i rezerwację biletów on-line. Powstanie też mobilna aplikacja-przewodnik, a całość trasy zostanie odpowiednio oznakowana.

Trasa „Szlak Pianisty” stanowi element dwóch projektów: „Mazowsze na filmowo” oraz „Wojenna Warszawa Szpilmana”.

 

 


 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 18

Opening Hours
9:00-17:00
Attention! Children under 12 can visit our ZOO only with adults! Cashdesks are closed an hour before
Adult: 20 pln, Children: 15 pln, Children KMW: 13 pln
Family ticket (2+1): 50 pln, Family ticket (2+1) KMW: 45 pln
One year ticket: 70 pln, One year adult ticket: 50 pln ,One year adult ticket KMW: 45 pln More>>
BIP ZOO WAW PL
Projekt i wykonanie: Vr24.pl - Wirtualne wycieczki