What's new
dymek.jpg UWAGA!  Monday, 02 May 2016 13:58
There are no translations available.

PRZYPOMINAMY, ŻE BILETY WSTĘPU DO ZOO MOŻNA KUPIĆ ONLINE NA NASZEJ STRONIE

I MAJĄ ONE MIESIĄC WAŻNOŚCI !!!

 


 


 
dymek.jpg Zapraszamy na XI Jarmark Floriański  Friday, 29 April 2016 07:50
There are no translations available.


 
dymek.jpg Majówka w ZOO  Wednesday, 27 April 2016 12:42
There are no translations available.

ZOO jest otwarte przez cały rok - 1 i 3 maja również - zapraszamy!


 
dymek.jpg Dzień Ziemi w ZOO  Thursday, 21 April 2016 14:37
There are no translations available.

Przed nami ważne święto: 22 kwietnia-Dzień Ziemi. Z tej okazji pragniemy zwrócić wszystkim uwagę na kłopoty i zagrożenia, z którymi boryka się nasza Zielona Planeta. Choć nie widać tego na co dzień, od co najmniej stu lat mamy do czynienia z największą zagładą gatunków od czasu wyginięcia dinozaurów, czyli od 64 milionów lat. Najbardziej zagrożone są obecnie kręgowce. Od początku XX wieku z powierzchni naszej planety zniknęło aż 400 gatunków tych zwierząt, a w ciągu ostatnich 500 lat aż 900 gatunków organizmów, w tym 80 gatunków ssaków. Bez ekspansywnej działalności człowieka proces ten zająłby naturze około 10 tysięcy lat. Obecnie tempo wymierania gatunków jest ponad 100 razy szybsze. Musimy temu przeciwdziałać, każdy z nas może zrobić coś dla Ziemi. Nie trzeba być naukowcem by chronić naturalne środowisko. Nasze codzienne zachowania i proekologiczna postawa mogą wpłynąć na przyszłość planety.

Zachęcamy wszystkich, którzy w najbliższy weekend odwiedzą nasz Ogród, do składania życzeń. Ziemi. Proponujemy, aby każdy, kto ma coś do powiedzenia na temat walki o czyste środowisko czy ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, napisał na wyciętym z tektury lub innego materiału liściu to czego życzy naszej planecie, przed czym chciałby ją uchronić i jak widzi naszą wspólną przyszłość. Takie oryginalne i osobiste życzenia można zawiesić na jednym ze świerków znajdujących się przy alei głównej, tuż przy wybiegu fok szarych – bardzo rzadkiego i zagrożonego gatunku, który dzięki staraniom ogrodów zoologicznych i różnego rodzaju ośrodków hodowlanych udało się przywrócić naturze.

 Najpiękniejsze życzenia zostaną po weekendzie opublikowane na naszej stronie www.zoo.waw.pl oraz na fanpage’u na facebooku.

   


 
dymek.jpg Nowe obiekty w ZOO  Tuesday, 19 April 2016 13:45
There are no translations available.

Ostatnio przy głównej alei w dwóch miejscach pojawiły się płoty zabezpieczające plac budowy. Rozpoczęła się budowa finansowanego przez Fundację Panda całorocznego domu dla lemurów katta, podobnego do domu gibonów. Drugi plac budowy to miejsce przyszłego wybiegu dla panter śnieżnych - na razie trwa rozbiórka starej woliery, irbisy wyjechały już do ZOO w Bydgoszczy.

 


 
dymek.jpg Wyniki konkursu fotograficznego  Thursday, 14 April 2016 10:36
There are no translations available.

Jury konkursu "Tropiciele oznak wiosny" wybrało najlepsze prace: przyznano nagrodę główną za I miejsce, dwa II miejsca, III miejsce autorce 2 zdjęć, oraz wyróżnienie. Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o kontakt z Działem Dydaktycznym - (22) 619-56-28 lub 619-40-41 wewn. 179 lub 189.

I miejsce - Weronika Milewska

II miejsce - Sylwia Szerszeń

II miejsce - Wojciech Domagała

III miejsce - Katarzyna Głowacz

III miejsce

wyróżnienie - Agata Pokropińska


 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 40

Opening Hours
9:00-18:00
Attention! Children under 12 can visit our ZOO only with adults! Cashdesks are closed an hour before
Adult: 20 pln, Children: 15 pln, Children KMW: 13 pln
Family ticket (2+1): 50 pln, Family ticket (2+1) KMW: 45 pln
One year ticket: 70 pln, One year adult ticket: 50 pln ,One year adult ticket KMW: 45 pln More>>
BIP ZOO WAW PL
Projekt i wykonanie: Vr24.pl - Wirtualne wycieczki