What's new
dymek.jpg Fotorelacja z imprezy "Nie porzucaj"  Wednesday, 01 July 2015 10:31
There are no translations available.

W sobotę 27 czerwca odbyła się doroczna już impreza "Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami i nie przywoź z wakacji"; gościem specjalnym był p. Piotr Tałałaj - rzecznik prasowy Warszawskiej Izby Celnej, który przywiózł niespotykane, egzotyczne eksponaty odebrane przez celników przy próbie przemytu; była to tylko niewielka, ale bardzo pouczająca wystawa, dzięki której można było się dowiedzieć, czego nie wolno przywozić z wakacji. Można też było wziąć udział w konkursie wiedzy o zwierzętach, były także gry i zabawy dla najmlodszych.

             


 
dymek.jpg Wystawa roślin owadożernych  Friday, 26 June 2015 12:52
There are no translations available.

W dniach 26.06 - 12.07. zwiedzając ZOO można obejrzeć również wystawę roślin owadożernych; zlokalizowana jest w pobliżu fontanny, w centralnym punkcie ZOO; wspaniałe okazy muchołówek, rosiczek i kapturnic można nie tylko podziwiać, lecz także kupić i porozmawiać z właścicielami hodowli o pielęgnacji tych niezwykłych roślin.

         


 
dymek.jpg Zapraszamy na imprezę!  Wednesday, 24 June 2015 10:55
There are no translations available.

Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami i nie przywoź z wakacji 

 

Impreza poświęcona odpowiedzialności i rozwadze w zakresie opieki nad domowymi pupilami oraz przywożenia z wakacji kłopotliwych pamiątek, tj. okazów objętych Konwencją Waszyngtońską Cites.

Zwrócenie uwagi na ważny problem porzucania domowych ulubieńców tuż przed wakacjami czy planowanym wyjazdem. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze zwierzaki i naszym obowiązkiem jest właściwa opieka nad nimi.

Przy okazji przeprowadzimy akcję edukacyjną, które z egzotycznych okazów i pamiątek są objęte zakazem przewożenia przez granice.

W programie wizyta pracowników Służby Celnej i prezentacja skonfiskowanych okazów i pamiątek, konkurs wiedzo o zwierzętach – głównie gadach i płazach; występ aktorów z dziecięcego teatru Lalka, oraz liczne konkursy i zabawy.

Data: 27.06.15 - Sobota

Godziny: 11.00 – 14.00

Miejsce: trawnik przy placu zabaw koło Baśniowego ZOO


 
dymek.jpg Raz, dwa trzy...  Tuesday, 23 June 2015 13:52
There are no translations available.

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzymuzealnej grze „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”, która w tym roku doczekała się swojego pierwszego jubileuszu. Już po raz piąty w czasie wakacji rodziny z dziećmi będą mogły rozwiązać tajemnice i łamigłówki związane z historią Warszawy. Tym razem przekonamy się, jak pomysłowi i przedsiębiorczy byli mieszkańcy stolicy oraz jak często nie pamiętamy o tym, że mamy się czym chwalić w Europie.
Na wspólną przygodę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wiele innych placówek muzealnych, w tym oczywiście Warszawski Ogród Zoologiczny.
Czas trwania gry: 20 czerwca – 6 września 2015 roku
Szczegóły na: www.razdwatrzywarszawiak.pl


 
dymek.jpg Foki wróciły na swój wybieg  Friday, 19 June 2015 13:53
There are no translations available.

We wtorek 16 czerwca foki wróciły do wyremontowanego basenu. Były trochę zestresowane ponownymi przenosinami oraz nowym obiektem, który pojawił się w dobrze znanym miejscu - na brzegu basenu został zbudowany pomost treningowy, który ma ułatwić codzienny trening medyczny. Stopniowo przekonały się, że to nic strasznego i zaczęły podpływać do karmienia.

     

 


 
dymek.jpg Urodziła się wikunia!  Friday, 12 June 2015 14:17
There are no translations available.

W czwartek 11 czerwca urodziła się wikunia, jest to samiec - można go zobaczyć w towarzystwie mamy na wybiegu; drugą część wybiegu zajmuje jego ojciec, który ze wzglęgu na bezpieczeństwo swojego dziecka musi być oddzielony.

   


 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 30

Opening Hours
9:00-18:00
Attention! Children under 12 can visit our ZOO only with adults! Cashdesks are closed an hour before
Adult: 20 pln, Children: 15 pln, Children KMW: 13 pln
Family ticket (2+1): 50 pln, Family ticket (2+1) KMW: 45 pln
One year ticket: 70 pln, One year adult ticket: 50 pln ,One year adult ticket KMW: 45 pln More>>
BIP ZOO WAW PL
Projekt i wykonanie: Vr24.pl - Wirtualne wycieczki