What's new
dymek.jpg Walentynki w ZOO  Wednesday, 03 February 2016 08:46
There are no translations available.

Zapraszamy wszystkie bardziej i mniej zakochane pary do odwiedzenia Warszawskiego ZOO!


Uwaga, uwaga – tego pięknego dnia każda para, która przyjdzie z jakimkolwiek widocznym, czerwonym elementem odzieży, płaci tylko za jeden bilet!

W Ptaszarni  w godz.11.00 - 14.00 odbędą się warsztaty pt. „Nakarm zakochane ptaszki”, które będą polegały na własnoręcznej produkcji przysmaków dla wygłodniałych zimą sikorek, wróbli, mazurków, sójek i całej reszty skrzydlatych głodomorów.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość sfotografowania się w towarzystwie oswojonego węża, papugi czy egzotycznej jaszczurki. Najładniejsze i najbardziej oryginalne zdjęcia zostaną (za zgodą sfotografowanych) opublikowane na Facebooku.

Na zakończenie wywiesimy na otaczających ptaszarnię drzewach i krzewach przygotowane wcześniej ptasie smakołyki i poobserwujemy, jakim cieszą się powodzeniem.

 

 

     

 

 


 
dymek.jpg Zima w ZOO  Monday, 01 February 2016 13:01
There are no translations available.

Z okazji ferii zimowych przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji!

  • Codziennie o godzinie 10.30 w starej małpiarni można zobaczyć jak opiekunowie małp przygotowują posiłki dla swoich podopiecznych.
  • Codziennie o godzinie 11.00 i 13.00 można przyjrzeć się karmieniu szympansów i goryli w pawilonie małp człekokształtnych. W tych godzinach opiekunowie podadzą zwierzakom pyszne smakołyki na "drugie śniadanie" i "pierwszy obiad".
  • W poniedziałki, środy i piątki  o godzinie 11.30 jest okazja poobserwować karmienie arapaim  - największych ryb słodkowodnych świata. Zapraszamy  do nowo wyremontowanego budynku akwarium.
  • We wtorki zapraszamy do infopunktu w Ptaszarni. W godzinach 10.00 - 12.00 pracownicy Działu Dydaktycznego zaprezentują kilka gatunków oswojonych gadów, takich jak: agama brodata, gekony lamparcie, węże mleczne i zbożowe, żółwie stepowe. Dodatkowo będzie możliwość bezpośredniego kontaktu z gadajacą papugą.
  • W czwartki - w godzinach 10.00 - 12.00 zapraszamy do infopunktu w herpetarium (pawilon z gadami); możliwość bezpośredniego kontaktu z wybranymi gatunkami gadów i płazów. Pracownicy Działu Dydaktycznego odpowiedzą na pytania dotyczące amatorskiej hodowli gadów, przybliżą sylwetki najpopularniejszych gatunków, opowiedzą o ich wymaganiach i sposobie pielęgnacji.
  • W piątki w Ptaszarni od godz. 10.00 do godz. 12.00 odbędą się warsztaty plastyczne. wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich swoich sił w malowaniu, rysowaniu i lepieniu portretów mieszkańców Warszawskiego ZOO. Wszystkie prace zostaną wystawione, a na autorów najbardziej oryginalnych i wyróżniających się dzieł czekają nagrody. Rozwiązanie konkursu odbędzie się po feriach. Informacja o zwycięzcach ukaże się na naszym profilu Fb.

 

 


 
dymek.jpg Weź udział w konkursie i wygraj prywatną wizytę u Żyrafka!  Friday, 29 January 2016 14:31
There are no translations available.

Dlaczego żyrafa musi żyć w mieście? Czyli o tym, jaka jest rola współczesnych ogrodów zoologicznych.

Czy wiesz, co oznacza symbol EEP? Albo jakie gatunki w Polsce udało się przywrócić środowisku naturalnemu? Które ze zwierzaków nie ma szans na przeżycie poza ogrodami zoologicznymi i rezerwatami?

Zaprezentuj to na makiecie. Użyj dowolnych technik plastycznych. Zaproś przyjaciół do projektu i wygrajcie odwiedziny u naszego małego żyrafka, przedstawiciela gatunku zagrożonego: Żyrafy Rothschilda.

 

Przed przystąpieniem do pracy, zapoznaj się z poniższym regulaminem:

 

Regulamin konkursu „Żyrafa w mieście”

1.      Organizatorem konkursu jest Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie z siedzibą przy ul. Ratuszowej 1/3, 03-461 Warszawa.

 

2.      Zadanie konkursowe polega na stworzeniu makiety edukacyjnej na temat: Dlaczego żyrafa żyje w mieście, czyli o roli współczesnych ogrodów zoologicznych.

 

3.      Wymiar makiety nie powinien przekraczać: 100 cm x 100cm x 100 cm

4.      Makieta może zostać wykonana dowolną techniką plastyczną i z wykorzystaniem różnych materiałów.

5.      Pracę  można wykonać indywidualnie lub grupowo  (maksymalnie 4 osoby w ramach jednej klasy).

6.      Jedna osoba/jedna grupa może złożyć tylko jedną pracę.

7.      Prace będą oceniane przez komisje konkursową w składzie: Dyrektor ZOO  - Andrzej Kruszewicz, Zastępca Dyrektora ZOO – Katarzyna Myszkorowska, Kierownik Działu Dydaktyczno-Popularyzatorskiego – Agata Borucka

8.      Prace będą oceniane pod względem oryginalności, pomysłowości, merytoryki i staranności wykonania.

9.      Ocena pracy i przyznanie nagrody przysługuje wyłącznie Organizatorowi.

 

10.  W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w  wieku 10-16 lat.

 

11.  Nagrodą główną są odwiedziny na zapleczu małego żyrafa, możliwość nakarmienia go i porozmawiania z jego opiekunami.

12.  Dodatkowo klasa szkolna osoby/grupy, która wygra w konkursie będzie, miała możliwość nieodpłatnego wejścia do ZOO w dniu odwiedzin zwycięzcy u żyrafka.

13.  Organizator zastrzega sobie możliwość przyznania wyróżnienia.

14.  Prace konkursowe należy składać w dniach 9-12.03.2016 w siedzibie Organizatora w godzinach 7.00-15.00, w Dziale Dydaktyczno-Popularyzatorskim bądź u ochrony.

15.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 marca 2016 r.

16.  O wyniku zwycięzcy zostaną poinformowani za pośrednictwem szkoły.

17.  Do pracy konkursowej należy dołączyć w sposób trwały (np. przykleić) kartkę z informacjami: - imiona i nazwiska twórców,

- wiek twórców,

- klasa,

- nazwa adres szkoły

- oraz klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych, tj. imion i nazwisk, wieku oraz adresu przez Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Ratuszowej 1/3, 03-461 Warszawa w celach organizacyjnych konkursu „Żyrafa w mieście”. Podanie przeze mnie powyższych danych jest dobrowolne. Posiadam prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Potwierdzam, że zapoznałem/łam się z regulaminem niniejszego konkursu. czytelnie podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego.

 

       18. Prace bez wyżej wymienionej treści klauzuli nie będą oceniane przez Organizatora.

 

19.  Administratorem danych osobowych przekazywanych przez uczestników Konkursu jest Miejski Ogród Zoologiczny z siedzibą w Warszawie, ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa.

20.  Dane osobowe podane przez uczestników Konkursu będą przetwarzane wyłącznie przez Organizatora w celu realizacji Konkursu w tym w celu przekazania nagrody i informacji o rozstrzygnięciu Konkursu. Podanie danych ma charakter dobrowolny lecz jest niezbędne do udziału w Konkursie. Zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 29. sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Uczestnikom Konkursu przysługuje prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.

21.  Z chwilą doręczenia pracy Organizatorowi, Organizator uzyskuje licencję niewyłączną, upoważniającą go do nieodpłatnego korzystania z majątkowych praw autorskich do pracy konkursowej na następujących polach eksploatacji: wystawa pokonkursowa, umieszczenie fotografii pracy na stronie internetowej Organizatora, fanpagu czy katalogu / magazynie drukowanym.

22.  Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie lub jego odwołania w dowolnym momencie.

 

 

 


 
dymek.jpg Warsztaty pieczenia pierników już za nami!  Tuesday, 26 January 2016 14:12
There are no translations available.

Pogoda dopisała, goście przybyli, a pierniczki wyszły super.! Nie tylko Babcie, ale również Dziadkowie i rodzice wzięli udział w warsztatach wspólnego wypiekania tych pysznych ciastek.

 

     

    

     


 
dymek.jpg Wizyta Komisarza UE - Pana Karmenu Vella  Tuesday, 26 January 2016 12:42
There are no translations available.

22 stycznia Warszawskie ZOO odwiedził bardzo ważny gość - Pan Karmenu Vella - Komisarz ds środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa w Komisji Europejskiej. Wizyta miała na celu sprawdzenie, jak wywiązaliśmy się z realizacji projektów finansowanych przez Unię Europejską. W naszym Ogrodzie z funduszy europejskich sfinansowano budowę Ptasiego Azylu, Ośrodka CITES oraz odrestaurowanie Willi Państwa Żabińskich.

 

     

   


 
dymek.jpg Fanpage żyrafki  Friday, 22 January 2016 14:51
There are no translations available.

Uwaga! Uwaga!

Zapraszamy wszystkich miłośników Warszawskiego ZOO, a w szczególności tych, którzy najbardziej kochają żyrafy, do odwiedzania nowego fanpage'a

https://www.facebook.com/zyrafekzwarszawy/

 


 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 37

Opening Hours
9:00-18:00
Attention! Children under 12 can visit our ZOO only with adults! Cashdesks are closed an hour before
Adult: 20 pln, Children: 15 pln, Children KMW: 13 pln
Family ticket (2+1): 50 pln, Family ticket (2+1) KMW: 45 pln
One year ticket: 70 pln, One year adult ticket: 50 pln ,One year adult ticket KMW: 45 pln More>>
BIP ZOO WAW PL
Projekt i wykonanie: Vr24.pl - Wirtualne wycieczki