Nowinki
dymek.jpg Impreza "Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami"  piątek, 24 czerwca 2016 09:15

 

Hurrra wakacje!!! Wreszcie koniec szkoły! Przed nami miły czas, ale czy na pewno dla wszystkich domowników? Co roku niestety powraca ten sam smutny temat. Wyjazd na urlop staje się czasem dobrym pretekstem do pozbycia się pupila, który już nam się znudził, bądź nie ma się nim kto zaopiekować podczas naszej nieobecności. Właśnie ten temat będzie motywem przewodnim naszego jutrzejszego pikniku edukacyjnego "Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami".
Przyjdźcie do ZOO w sobotę 25 czerwca, w godzinach 12:00-15:00. Będzie się działo!!!


 
dymek.jpg Wystawa roślin owadożernych  piątek, 24 czerwca 2016 07:58

Od 25 czerwca do 10 lipca zapraszamy do ZOO na Wystawę Roślin Owadożernych. Jak co roku będzie można je podziwiać na trawniku nieopodal placu zabaw i fontanny. Ci, którym zjadacze owadów przypadną szczególnie do gustu będą mogli dokonać zakupów i spróbować własnych sił w hodowli tych niesamowitych roślin. Wystawę można zobaczyć bez dodatkowych opłat, jedynie w cenie biletu do ZOO.

   


 
dymek.jpg Izraelska przyroda w ZOO Warszawa  czwartek, 23 czerwca 2016 14:52

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie zaprasza zwiedzających do poznania przyrody Izraela. We współpracy z Ambasadą Izraela przygotowana została wystawa fotograficzna przedstawiająca świat izraelskiej natury. Dyrektor ZOO dr Andrzej Kruszewicz oraz Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari zainaugurowali dziś wystawę fotografii izraelskiej natury. Ambasador Azari, zachęcając do obejrzenia zdjęć z Izraela, powiedziała: „Świat roślinny i
zwierzęcy jest w Izraelu bogaty i zróżnicowany, między innymi dzięki położeniu kraju na styku trzech kontynentów.”

Fotografie przygotowane na ekspozycję w warszawskim ZOO pokazują niewielki wycinek bogatej fauny i flory Izraela oraz prezentują kilka pięknych widoków krajobrazu Izraela. Naturalne lasy, złożone głównie z dębów skalnych, pokrywają część Galilei, Góry Karmel i inne górzyste tereny. Wiosną dominują róż, biel i żółć posłonków i janowca kolczastego. Wiele kwiatów ogrodowych, takich jak irys, lilia biała, tulipan czy hiacynt, ma swoje dzikie
odpowiedniki we florze Izraela. Wkrótce po pierwszych deszczach października czy listopada kraj pokrywa się zielonym dywanem, który znika wraz z początkiem suchej pory letniej. Nad polami lata około 135 gatunków motyli, mieniących się wszystkimi barwami i wzorami. W Izraelu można spotkać ponad 500 gatunków ptaków. Niektóre, jak bilbile ogrodowe, mieszkają tu na stałe. Inne, na przykład łyski i szpaki, spędzają tu zimę, korzystając z łatwo
dostępnego jedzenia w stawach rybnych i na polach. Dwa razy w roku miliony ptaków wędrują wzdłuż terytorium Izraela, wprawiając w zachwyt ornitologów-amatorów. Bociany, pelikany i inne ptaki wędrowne zapełniają niebo w marcu i październiku. Coroczne migracje 500 milionów ptaków sprawiły, że Izrael stał się międzynarodowym centrum badań i współpracy ornitologicznej.

Adopcja bociana brzemienna w skutkach

W warszawskim ZOO izraelskich akcentów jest więcej. Jak powiedział podczas dzisiejszego spotkania dyrektor Kruszewicz, najbardziej znany przybyszem z Izraela jest słoń Leon, który przybył do Warszawy w 2003 r. z ZOO w Ramat Gan.Ambasada Izraela podjęła współpracę z warszawskim ogrodem zoologicznym w kwietniu 2015 r. Nasza Wiceambasador Ruth Cohen-Dar postanowiła wówczas, że zaopiekuje się jednym z jego mieszkańców i adoptowała bociana. Dzięki pomocy naszych przyjaciół na Facebooku bocian otrzymał piękne hebrajskie imię- Alef.Decyzja o adopcji bociana miała bardzo pozytywne skutki- w ciągu ostatniego roku w rodzinach izraelskich dyplomatów przebywających w Warszawie urodziło się siedmioro dzieci!

Jak znaleźć wystawę?
Zdjęcia będzie można oglądać do końca września, znajdują się w alejce łączącej klatki papug z akwarium i wybiegami małp.

   

 


 
dymek.jpg Marcin Gortat w ZOO!  piątek, 17 czerwca 2016 13:04

16 czerwca Marcin Gortat odwiedził swojego "chrześniaka" - żyrafka Gortata; przy okazji zwiedził ZOO i zapoznał się z jego mieszkańcami, zagrał w kosza z młodymi miłośnikami koszykówki, cierpliwie pozował do zdjęć i rozdawał autografy; po konferencji prasowej nakarmił swojego podopiecznego mlekiem i wręczył mu tort przygotowany przez opiekunów.

           


 
dymek.jpg Nowa edycja "Warszawiaka"  piątek, 17 czerwca 2016 12:07

Już od 18 czerwca rusza kolejna edycja "Raz, dwa, trzy. Warszawiakiem jesteś Ty". www.razdwatrzywarszawiak.pl/
W okresie od 18 czerwca do 4 września 2016 roku, już po raz szósty, zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę z międzymuzealną grą „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”. Tym razem naszą zabawę poświęciliśmy „Smakom Warszawy”. Dzięki przygotowanym zadaniom gracze mogą zdobyć wiedzę o kulinarnych tradycjach naszego miasta. Będzie to też okazja do poznania „smaczków” stołecznego życia i wysmakowanych miejsc na mapie Warszawy.

Zabawa realizowana jest we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury oraz muzeami z Legionowa, Sulejówka i Żyrardowa. Na jej potrzeby stworzyliśmy stronę internetową www.razdwatrzywarszawiak.pl, z której za darmo można pobrać karty zadań. Znajdują się na nich łamigłówki i ciekawostki dotyczą historii naszego miasta. Gracze po wydrukowaniu kart zaczynają zabawę udając się do współtworzących projekt placówek. Na wszystkie rodziny, które poprawnie wykonają zadania w wymaganej liczbie instytucji czekają nagrody. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy. Ponadto w minionym roku portal czasdzieci.pl nagrodził naszą grę Złotym Słonecznikiem 2015.

Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy: Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”,
Dom Spotkań z Historią,
Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy,
Miejski Ogród Zoologiczny,
Muzeum Gazownictwa,
Muzeum Geologiczne PIG-PIB,
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,
Muzeum Historyczne w Legionowie,
Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego,
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku,
Muzeum Łazienki Królewskie,
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie,
Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie,
Muzeum Narodowe,
Muzeum Niepodległości,
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,
Muzeum Pragi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej,
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina,
PAN Muzeum Ziemi w Warszawie,
Stacja Muzeum,
Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential,
Zamek Królewski w Warszawie.


 
dymek.jpg Wtorek z zabawkami  środa, 15 czerwca 2016 08:47

14 czerwca lwy i pawiany dostały zabawki - prezenty od naszych gości; była to dla nich okazja do świetnej zabawy, a dla zwiedzających - obserwacji aktywności zwierząt i zrobienia ciekawych zdjęć.

     


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
ZOO czynne jest w godz.  9:00-18:00 Dzieci do lat 12 mogą zwiedzać ZOO tylko pod opieką dorosłych!                                 Kasy zamykane są godzinę wcześniej.
Normalny - 26 zł. Ulgowy - 16 zł. Ulgowy z KMW - 14 zł
Rodzinny (2+1) tylko z KW - 50 zł.
Roczny imienny - 70 zł. Roczny imienny ulgowy - 52 zł.
Zobacz więcej>>
BIP ZOO WAW PL

 

Projekt i wykonanie: Vr24.pl - Wirtualne wycieczki